Články a ohlasy

Drahé máslo rovná se drahá hypotéka aneb paradoxy
Drahé máslo rovná se drahá hypotéka aneb paradoxy léta 2017
Ing. Zdeněk Rybář
24. 7. 2017
Letošní „ekonomické“ léto je ve znamení významných zpráv ze zemědělského sektoru, které se dotýkají celé naší ekonomiky.
Jak český karbanátek převálcoval Ameriku….
Přemysl Votava
19. 7. 2017
Bez toho pověstného hamburgeru od firmy Mc Donald´s, by Američané asi hlady umřeli. Však se do těch jejich hamburgerů zakousne denně kolem 60 milionů zákazníků ve 140 zemích světa. Jen těch restaurací fa MC Donald´s bylo v roce 2007 přes 30.000.
Nevítaná návštěva
Jaroslav Král
19. 7. 2017
Svátky národní vzdělanosti a českého myšlení
Jiří Pondělíček
6. 7. 2017
Svátek Mistra Jana Husa a bratří Cyrila a Metoděje jsme si zvykli vnímat jako příjemné dva dny volna, navíc na začátku letních prázdnin. Ostatně proč ne? Vždyť připomenutí významných událostí a osobností naší minulosti se nevylučuje s příjemným trávením volného času a odpočinkem.
Protikuřácký zákon
Vladimír Pelc
5. 7. 2017
Zúčastnil jsem se besedy v pořadu Politické spektrum (ČT24, premiéra 17. 6. t.r. ve 14.30 h.) na téma „protikuřácký zákon“. Dovolte k tématu několik poznámek formou litterae i na webu strany Národní socialisté.
Bitva u Zborova, 2. 7. 1917
Jiří Pondělíček
26. 6. 2017
Bitva u Zborova byla v době naší první republiky symbolem. Stala se symbolem bojových tradic Československé armády, která se rodila v bojích První světové války.
Jak se vyzobává Ukrajina…. !
Přemysl Votava
21. 6. 2017
Československo je úzce spjato se slovanskou Ukrajinou. Jako příklad lze uvést, že 2. července uplyne 100let od vítězné bitvy u ukrajinského Zborova.
Vláda překrucování historie ignoruje, nebezpečí politické revanše podceňuje
Vladimír Pelc
5. 6. 2017
Členové české vlády se politicky aktivně zúčastnili 68. sudetoněmeckého dne 4. a 5. června 2017 v Augšpurku. P. Bělobrádek a D. Herman byli na setkání potomků a sympatizantů bývalých občanů Československa, těch, kteří se ve druhé polovině 30. let minulého století dopustili zrady Československa a téměř všichni mimořádně aktivně podporovali nacismus.
Výročí bitvy u Lipan
Přemysl Votava
1. 6. 2017
Dnes si připomínáme bitvu u Lipan, středočeské vesnice, která se odehrála v neděli 30. května 1434. Ještě v nedávné minulosti to bylo i místo velkých táborů lidu. Dnes je to místo piety i připomenutí této národní nesvornosti a tragédie. Lipany vstoupily do dějin.
Zdeněk Mahler o přepisování naší historie
Zdeněk Mahler
28. 5. 2017
Jasné zamyšlení Zdeňka Mahlera nad dlouholetými snahami různých institucí, nevládních organizací a jedinců změnit českou historii. Ukázky ze sborníku Přísně tajné.
Před 120 lety se zrodil národní socialismus
Přemysl Votava
24. 5. 2017
Národní socialisté jsou po ČSSD druhou nejstarší českou politickou stranou. Svět se za 120 let změnil. Proto jich nepochodují dnes statisíce, jako v roce 1947, při 50. výročí strany. Přesto národní socialismus zapustil v této zemi silné kořeny. Národní socialismus přežil nacismus, komunismus a zcela jistě přežije i ten dnešní divoký kapitalismus.
K 155. výročí založení Sokola
Luboš Novotný
21. 5. 2017
Před 155 lety založili dva „čeští Němci“ český spolek, který se stal základem, s jistou mírou odvahy zakladatelem, Československé republiky. Jak tato republika dopadla, všichni nyní žijící víme. Ano, jde o Sokol, to je ten spolek, který dělá tělocvik, který měl prakticky v každé obci tělocvičnu s hřištěm a hospodou, skoro každý v něm nějak působil, dobrovolně a rád. Mnozí ještě nyní na to jsou pyšní.
Bohéma
Přemysl Votava
18. 5. 2017
Znáte jistě tu pohádku od Josefa Čapka, jak pejsek a kočička pekli dort. Aby byl co nejlepší, dali do něj samé dobroty, co mají rádi. Tak se stalo, že namíchali do dortu buřty, myš, cukr, sýr...ale nakonec nebyl k jídlu, ještě bylo štěstí, že jim ten dort snědl zlý pes, kterého z toho pak bolelo bříško.
Jan Masaryk ve filmu
Jiří Pondělíček
16. 5. 2017
Filmové podobě života Jana Masaryka jsem opravdu nemohl odolat. Množství udělených Českých lvů mě také navnadilo, i když jsem k oceněním tohoto typu poněkud skeptický. A tak jsem usedl v sálu multikina a přetrpěl dlouhé pásmo reklam a upoutávek, abych shlédl vytoužený film. Mé pocity po představení byly zvláštní. Dalo by se říci smíšené.