Články a ohlasy

Američané nad Prahou ….
Přemysl Votava
Každý rok si tuto tragickou válečnou událost připomínáme. V únoru 1945 byl konec války již v dohledu. Velkoněmecká Říše mlela z posledního. Sovětská vojska bojovala na území Německa, Slovensko osvobozovala Rudá armáda a 1.československý armádní sbor. Na Krymu skončila 11.února Jaltská konference k poválečnému uspořádání světa.
Jaltská konference, doba spolupráce i účtování
Přemysl Votava
Asi všichni známe tu fotografii usměvavých státníků z Jalty 1945. Zde před 73 lety představitelé vítězné koalice, Roosewelt, Churchill a Stalin účtovali s viníky druhé světové války. Hitlerova tisíciletá říše byla v troskách. Rodily se dny nadějí, svět si měl oddechnout.
Poslední letadlo ze Stalingradu….
Přemysl Votava
Po válce se v našich kinech promítaly filmové záběry z posledního německého letiště v obklíčeném „kotli“ u Stalingradu,… Viděli jsme tu zoufalou snahu demoralizovaných německých vojáků odletět tím posledním letadlem ze Stalingradu. Vojáci SS střelbou a popravami třídili odlety těch vybraných…. u letadel probíhal zoufalý boj na život a na smrt, místo v letadle bylo tou poslední nadějí na život. Doma čekali na ty šťastné jejich rodiče, ženy, děti, … ti vyloučení z přepravy čekala smrt v boji o poslední dům, o poslední kousek chleba, smrt mrazem, hladem, nebo vyčerpáním, na pochodu do zajateckého tábora. To byl Stalingrad před 75 lety v zimě 1942 – 1943.
Selský rozum zvítězil…..
Přemysl Votava
Poděkování patří Vám občanům z českého a moravského venkova. V této bitvě o Pražský hrad jste svedli tu rozhodující bitvu… Vaše „statečné šiky“, které přišly ze všech koutů české země, v této bitvě obstály. Tolik očekávaná bitva skončila jejich vítězstvím, nad bojištěm stále stoupá dým,… elitní šiky Pražanů a jejich spojenců, byly rozprášeny prostými „venkovskými sedláky“.
Voliči se řídili svým rozumem, Miloš Zeman, je naším Prezidentem !
Přemysl Votava
Poslední hlasy jsou již sečteny, …. prezident Miloš Zeman dnes opět zvítězil, potvrdil tak svůj volební úspěch z prezidentských voleb 2013 ! Získal dokonce více hlasů, oproti roku 2013. Výsledek prezidentské volby tak vyslal do světa zcela jasnou zprávu, my občané České republiky stojí za svým Prezidentem ! Miloš Zeman zvítězil v naprosté většině krajů.
Začala válka kamionů… ?
Přemysl Votava
Je leden. Na Vysočině padá sníh, vzniká námraza, fouká vítr…. Dálnice D1 je v kolapsu, stala se také noclehárnou pro tisíce řidičů. Již několik dní na D1 zní sirény hasičů, sanitek, policejních vozů…. Zranění od dopravních nehod jsou přenášeni s velkými obtížemi do sanitek. U televizních obrazovek sledujeme televizní štáby, které podávají zprávy z D1, jsou přímo v přední „bojové linii“. Zachumlané moderátorky, s mikrofonem a čajem v ruce, informují o desítkách zraněných, o stamilionových škodách. Denně podávají zprávy o nekonečném boji s počasím a s dopravní kalamitou, v TV běží stále stejné obrázky..
Máme statečného pana prezidenta, nezhroutil se, ani neutekl….!
Přemysl Votava

Náš pan prezident obstál v této těžké zkoušce opět na jedničku. Nezhroutil se, neutekl, odvolil !! Jen díky zásahu ochranky prezidenta nedošlo k jeho přímému napadení. Není to ostatně poprvé, již v minulosti byly uskutečněny fyzické útoky na prezidenta, před časem došlo i ke stržení a zneuctění prezidentské standarty, z Pražského hradu. Ve všech těchto případech se tak stalo i s tichým potleskem mnohých politiků či médií. Dokonce i s vyjádřením sympatií, či „pochopením“ k těmto útokům či činům. Slaví tu politika nenávisti!
Říká se, že špatné příklady táhnou, dnes se toto rčení naplnilo.

„ Ať žije pánové, císař František Josef I…“
Přemysl Votava
... tak rázně vstoupil voják Josef Švejk před lékařskou komisi. Již tímto svým zvoláním, byl jeho případ pro komisi zcela jasný…!
„Ježíšku nedáme Tě….! “
Přemysl Votava
Náš Ježíšek to nevzdává, naopak každý rok bojuje tvrdě o své místo u našeho vánočního stolu. Před mnoha lety pohořely podobné pokusy nahradit Ježíška Dědou Mrázem také ten, k nám přijížděl na saních, se svou Sněhurkou ze vzdálené Čukotky. Děda Mráz se Sněhurkou u nás neuspěli. Pravda, do našich měst, závodů a škol, děda Mráz s velkou slávou přijížděl, ale za domovní dveře jsme si ho nepustili, tam kraloval náš Ježíšek. Zpívali jsme koledy, udržovali tradice….
„ Pane Bajza, my mít ty kolonie…. ! “
Přemysl Votava
Za týden již slavíme Vánoce, ..vedle kapra si koupíme i čerstvé koloniální zboží, od těch věhlasných britských, francouzských, holandských, belgických firem. Mají letité zkušenosti.
Dvojí metr olympijských funkcionářů.
Přemysl Votava
Mezinárodní olympijský výbor (MOV) rozhodl, trestal, …. Nabízí se ale otázka, „komu ku prospěchu ? “ Tedy to známé latinské „ CUI BONO “. Ponechávám stranou, zda tento trest, který vynesl MOV směrem k účasti sportovců Ruské federace na zimních OH je oprávněný, tedy spravedlivý, nebo je jen zcela účelový ? Jaký to bude mít dopad na samotnou olympijskou myšlenku, jak se k tomu postaví samotní sportovci, tedy nejen ti z Ruska ?
Chytil jsem ruského špiona, u stánku s trdlem.
Přemysl Votava
Svět je zase plný špionů. Nedávno mne vystrašily obavy Jiřího Drahoše o špionech, kteří mu mají ukrást vítězství v prezidentských volbách. Tedy, aby bylo jasno, nejde o americké špiony, ale o ty ruské, a tak prý dojde k ruskému ovlivnění těchto voleb v ČR. Vystrašilo mne to. Nasadil jsem si starou beranici, vzal fotoaparát, kapesní magnetofon a plný obav vydal jsem se do centra Prahy, na Staroměstské náměstí, k odhalení ruských špionů.
Zmatek v hlavě M. Vašáryové
Vladimír Pelc
Vůbec nechápu troufalost některých občanů, že se motají do politiky. Co motají; kdyby se jen motali, mají na to právo. Ale že přitom arogantně poučují občany, co je správné a co nikoli. Tedy podle nich správné. Základem pro takové poučování je jejich bolševické přesvědčení, že jsou nositeli pravdy. Jediné pravdy. Jejich pravdy.
Nekádrujme hrdiny, nepřebarvujme ani dějiny !
Přemysl Votava
Každá doba si vyžaduje své hrdiny, ta dnešní polistopadová je hledá o to více. Těch skutečných za ty roky kádrování, už moc nezbývá. Přebarvují se dějiny, kácí se symboly, pomníky, škrtáme v učebnicích. Tak se i stalo, že mnoho symbolů statečnosti bylo odvrženo, znesvěceno, ti další mají být zapomenuti. Noví „kádrováci“ se jali práce….
Listopad 1989 - o co vlastně šlo?
Jiří Pondělíček
17. 11. 2017
Když jsem na podzim roku 1989 chodil po Praze s trikolorou a připadal si jako tvůrce dějin, občas jsem narazil na odlišný názor. Zejména u několika starších lidí jsem se nesetkal s velikým nadšením pro nastávající změny. Obávali se nezaměstnanosti, tlaku Německa, chudoby, návratu šlechty….. tehdy jsem je nebral vážně. Dnes už vím, že měli pravdu.
Pohádka, které jsme příliš uvěřili.
Přemysl Votava
17. 11. 2017
Před 28lety jsme prožívali svůj listopadový sen. Statisíce nás tehdy zvonilo na Václavském náměstí, statisíce nás jásalo na Letné, pád komunismu slavila plná náměstí v celém Československu. S pochodem dělníků z ČKD, „něžná revoluce“ definitivně zvítězila. „Revoluční režie“ to dokázala bez jediného výstřelu, bez tanků i mrtvých v ulicích skoro, jak v té pohádce, kdy bájný rytíř srazil toho sedmihlavého draka…
Černé prapory na sekretariátech.
Přemysl Votava
Nějak se nám to po těch volbách zamotalo, … těch poražených a trucujících je příliš moc. A ti místo práce pro nás občany, hledají „klacky“ na ty úspěšné. Vyzývají dokonce i k bojkotu sněmovny, mávají praporem nenávisti. Jak říkával TGM : „ tož demokracii máme, ještě mít nějaké ty demokraty “.

28.října máme zavřeno…!
Přemysl Votava
Děti mají prázdniny, zaměstnanci volno, supermarkety mají zavřeno. Je státní svátek. Den vzniku samostatného československého státu. Užíváme si volna.
Zločin, který měl zůstat utajen.
Přemysl Votava
17. říjen 1961. Zločin, který se stal před 56 lety, měl zůstat před světovou veřejností utajen. Je až neskutečné, že tehdy zůstalo za zběsilou střelbou policistů na 200 - 300 mrtvých, stalo se tak přímo v centru Paříže.
Ernesto Che Guevara (14.6. 1928 - 9.10. 1967).
Přemysl Votava
Před 50lety byl na přímý rozkaz bolivijského prezidenta v Bolivii popraven (přesněji řečeno zavražděn) kubánský revolucionář Ernesto Che Guevara.
„Občane vyber si, … koblihu, nebo knížepána! “
Přemysl Votava
Volby se stávají jen pouhou vetchou kulisou demokracie. Nejsou ani rovné, ani spravedlivé.
Náměstkyni ministra zdravotnictví zřejmě chybí všechny informace
Bohdan Babinec
9. 10. 2017
Při sledování pořadu Otázky Václava Moravce byli mnozí z vás svědky debaty, které se zúčastnila i náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Arnoštová.
K zamyšlení
8. 10. 2017
V dnešní politice nevidím ani jeden jediný důvod, proč by měli zůstávat současní politici na politické scéně.
Jak mnichované porcovali Československo…..
Přemysl Votava
Události staré téměř 80let mizí v naší paměti. Máme jiné, možná ještě větší obavy. V té době z Německa šel strach. Přišel Mnichov a smutné září 1938. Mnichovský diktát přinesl našim otcům, dědům zoufalství, slzy i beznaděj. Statisíce z nich opustilo své domovy v obavách o svůj život. V pohraničí se zněla střelba, hořely četnické stanice, přes rok zde řádily sudetoněmecké bojůvky.
Podporujeme protest lékařů
3. 10. 2017
Podporujeme protest 10. října soukromých praktických lékařů a ambulantního personálu, neboť jsme přesvědčeni o nutnosti mít možnost vždy dát najevo nedostatky.
Útok v Las Vegas
2. 10. 2017
Vyjadřujeme soustrast všem pozůstalým i rodinám zraněných, jež postihl hrůzný čin v Las Vegas, ke kterému se přihlásil Islámský stát.

Ing. Petr Benda, statutární místopředseda Národních socialistů a lídr kandidátky DSSS s podporou Národních socialistů pro volby do PS PČR v Libereckém kraji
Poklad zvaný lithium
29. 9. 2017
Naše země se dostala do fáze, kdy je potřeba přemýšlet o budoucnosti.
Opět napadený záchranář
26. 9. 2017
Kam až to chtějí naši politici nechat zajít? Jak dlouho to chtějí přehlížet?!
Spoléhat musíme sami na sebe
Bc. Jaroslav Andres
26. 9. 2017
Co bude příště?
Lukáš Bouma
20. 9. 2017
Dalším důkazem toho, proč odejít co nejrychleji z EU je opět tu.
Host do domu...
Petr Benda
20. 9. 2017
Jsme rádi, že žijeme v zemi, jež má bohatou historii a tradice.
Před 80lety Československo plakalo….
Přemysl Votava
14. září 1937 v Lánech zemřel prezident „ Osvoboditel “, Tomáš G. Masaryk. Byl prvním prezidentem Československa. T.G.Masaryk se zasloužil o obnovu české, ale i slovenské státnosti, v říjnu 1918. Byl zvolen prezidentem Československa v roce 1918, 1920, 1927, 1934.
Loď zvaná EU
15. 9. 2017
Jsou logické snahy nejenom J. C. Junckera na zachránění jedné lodi zvané EU. Jenomže má to háček.
Dohnáni ke smlouvě s ďáblem
Přemysl Votava
Dějiny nejsou a nikdy nebyly černobílé. Příkladem rozporuplného hodnocení událostí, které dovedly svět až k druhé světové válce, je i tzv. „Pakt Ribbentrop – Molotov“. Tento „Pakt o vzájemném neútočení… “ mezi Německem a Sovětským svazem (SSSR), uzavřený 24.8.1939, byl často zneužíván proti SSSR a dnes také vůči Rusku.
Česká republika potřebuje funkční armádu
14. 9. 2017
NATO se v minulosti i nyní ukazuje jako útočný svazek a bezohledně vysílá své sbory do suverénních zemí.
Gottwaldovi soudruzi
14. 9. 2017
Možná si řeknete, že jako lékař kritizuji kde co. Ale bez kritiky nelze nastolit nápravu.
Se zdravím nelze obchodovat
14. 9. 2017
Zdravotnické poplatky a další formy zpoplatnění se mohou stát po volbách realitou.
Krávy jsme porazili, zbyli nám jen voli….
Přemysl Votava
6. 9. 2017
Ceny másla, sýrů, mléčných výrobků letí vzhůru. V supermarketech hlídáme akční nabídky. Místo másla, natíráme chleba lacinějším margarinem. Nedostatek másla je prý celosvětový. Pokud je to tato pohádka pravdou, tak bruselský úředník zase selhal. Možná, že se vymluví na čínského, indického zákazníka, který začal mazat máslem.
Tu pořádnou sprchu jsme od Lidlu potřebovali !
Přemysl Votava
Byla to provokace, kolaborace, nebo jen ustrašenost ? Žijeme v Evropě ve 21.století, nemusíme být tedy ustrašení, či přikrčení před vrchností, proto se nevěřícně díváme na tendenčně upravený nabídkový leták, z obchodního řetězce firmy Lidl. Tedy firmy, která má celoevropský dosah.

Znovu poplatky ve zdravotnictví?
5. 9. 2017
Nezáleží na tom, kolik máme škol a jaké máme znalosti, ale na tom,
jak moudře dovedeme s tím, co máme, hospodařit.
Mahátma Gándhí
Humor či fakta?
4. 9. 2017
ANO chce snížit daň na točené pivo? To má být vtip?
Jak český karbanátek převálcoval Ameriku….
Přemysl Votava
19. 7. 2017
Bez toho pověstného hamburgeru od firmy Mc Donald´s, by Američané asi hlady umřeli. Však se do těch jejich hamburgerů zakousne denně kolem 60 milionů zákazníků ve 140 zemích světa. Jen těch restaurací fa MC Donald´s bylo v roce 2007 přes 30.000.
Nevítaná návštěva
Jaroslav Král
19. 7. 2017
Svátky národní vzdělanosti a českého myšlení
Jiří Pondělíček
6. 7. 2017
Svátek Mistra Jana Husa a bratří Cyrila a Metoděje jsme si zvykli vnímat jako příjemné dva dny volna, navíc na začátku letních prázdnin. Ostatně proč ne? Vždyť připomenutí významných událostí a osobností naší minulosti se nevylučuje s příjemným trávením volného času a odpočinkem.
Protikuřácký zákon
Vladimír Pelc
5. 7. 2017
Zúčastnil jsem se besedy v pořadu Politické spektrum (ČT24, premiéra 17. 6. t.r. ve 14.30 h.) na téma „protikuřácký zákon“. Dovolte k tématu několik poznámek formou litterae i na webu strany Národní socialisté.
Bitva u Zborova, 2. 7. 1917
Jiří Pondělíček
26. 6. 2017
Bitva u Zborova byla v době naší první republiky symbolem. Stala se symbolem bojových tradic Československé armády, která se rodila v bojích První světové války.
Jak se vyzobává Ukrajina…. !
Přemysl Votava
21. 6. 2017
Československo je úzce spjato se slovanskou Ukrajinou. Jako příklad lze uvést, že 2. července uplyne 100let od vítězné bitvy u ukrajinského Zborova.
Vláda překrucování historie ignoruje, nebezpečí politické revanše podceňuje
Vladimír Pelc
5. 6. 2017
Členové české vlády se politicky aktivně zúčastnili 68. sudetoněmeckého dne 4. a 5. června 2017 v Augšpurku. P. Bělobrádek a D. Herman byli na setkání potomků a sympatizantů bývalých občanů Československa, těch, kteří se ve druhé polovině 30. let minulého století dopustili zrady Československa a téměř všichni mimořádně aktivně podporovali nacismus.
Výročí bitvy u Lipan
Přemysl Votava
1. 6. 2017
Dnes si připomínáme bitvu u Lipan, středočeské vesnice, která se odehrála v neděli 30. května 1434. Ještě v nedávné minulosti to bylo i místo velkých táborů lidu. Dnes je to místo piety i připomenutí této národní nesvornosti a tragédie. Lipany vstoupily do dějin.
Zdeněk Mahler o přepisování naší historie
Zdeněk Mahler
28. 5. 2017
Jasné zamyšlení Zdeňka Mahlera nad dlouholetými snahami různých institucí, nevládních organizací a jedinců změnit českou historii. Ukázky ze sborníku Přísně tajné.
Před 120 lety se zrodil národní socialismus
Přemysl Votava
24. 5. 2017
Národní socialisté jsou po ČSSD druhou nejstarší českou politickou stranou. Svět se za 120 let změnil. Proto jich nepochodují dnes statisíce, jako v roce 1947, při 50. výročí strany. Přesto národní socialismus zapustil v této zemi silné kořeny. Národní socialismus přežil nacismus, komunismus a zcela jistě přežije i ten dnešní divoký kapitalismus.
K 155. výročí založení Sokola
Luboš Novotný
21. 5. 2017
Před 155 lety založili dva „čeští Němci“ český spolek, který se stal základem, s jistou mírou odvahy zakladatelem, Československé republiky. Jak tato republika dopadla, všichni nyní žijící víme. Ano, jde o Sokol, to je ten spolek, který dělá tělocvik, který měl prakticky v každé obci tělocvičnu s hřištěm a hospodou, skoro každý v něm nějak působil, dobrovolně a rád. Mnozí ještě nyní na to jsou pyšní.
Bohéma
Přemysl Votava
18. 5. 2017
Znáte jistě tu pohádku od Josefa Čapka, jak pejsek a kočička pekli dort. Aby byl co nejlepší, dali do něj samé dobroty, co mají rádi. Tak se stalo, že namíchali do dortu buřty, myš, cukr, sýr...ale nakonec nebyl k jídlu, ještě bylo štěstí, že jim ten dort snědl zlý pes, kterého z toho pak bolelo bříško.
Jan Masaryk ve filmu
Jiří Pondělíček
16. 5. 2017
Filmové podobě života Jana Masaryka jsem opravdu nemohl odolat. Množství udělených Českých lvů mě také navnadilo, i když jsem k oceněním tohoto typu poněkud skeptický. A tak jsem usedl v sálu multikina a přetrpěl dlouhé pásmo reklam a upoutávek, abych shlédl vytoužený film. Mé pocity po představení byly zvláštní. Dalo by se říci smíšené.