Články a ohlasy

Listopad 1989 - o co vlastně šlo?
Jiří Pondělíček
17. 11. 2017
Když jsem na podzim roku 1989 chodil po Praze s trikolorou a připadal si jako tvůrce dějin, občas jsem narazil na odlišný názor. Zejména u několika starších lidí jsem se nesetkal s velikým nadšením pro nastávající změny. Obávali se nezaměstnanosti, tlaku Německa, chudoby, návratu šlechty….. tehdy jsem je nebral vážně. Dnes už vím, že měli pravdu.
Pohádka, které jsme příliš uvěřili.
Přemysl Votava
17. 11. 2017
Před 28lety jsme prožívali svůj listopadový sen. Statisíce nás tehdy zvonilo na Václavském náměstí, statisíce nás jásalo na Letné, pád komunismu slavila plná náměstí v celém Československu. S pochodem dělníků z ČKD, „něžná revoluce“ definitivně zvítězila. „Revoluční režie“ to dokázala bez jediného výstřelu, bez tanků i mrtvých v ulicích skoro, jak v té pohádce, kdy bájný rytíř srazil toho sedmihlavého draka…
Černé prapory na sekretariátech.
Přemysl Votava
Nějak se nám to po těch volbách zamotalo, … těch poražených a trucujících je příliš moc. A ti místo práce pro nás občany, hledají „klacky“ na ty úspěšné. Vyzývají dokonce i k bojkotu sněmovny, mávají praporem nenávisti. Jak říkával TGM : „ tož demokracii máme, ještě mít nějaké ty demokraty “.

28.října máme zavřeno…!
Přemysl Votava
Děti mají prázdniny, zaměstnanci volno, supermarkety mají zavřeno. Je státní svátek. Den vzniku samostatného československého státu. Užíváme si volna.
Zločin, který měl zůstat utajen.
Přemysl Votava
17. říjen 1961. Zločin, který se stal před 56 lety, měl zůstat před světovou veřejností utajen. Je až neskutečné, že tehdy zůstalo za zběsilou střelbou policistů na 200 - 300 mrtvých, stalo se tak přímo v centru Paříže.
Ernesto Che Guevara (14.6. 1928 - 9.10. 1967).
Přemysl Votava
Před 50lety byl na přímý rozkaz bolivijského prezidenta v Bolivii popraven (přesněji řečeno zavražděn) kubánský revolucionář Ernesto Che Guevara.
„Občane vyber si, … koblihu, nebo knížepána! “
Přemysl Votava
Volby se stávají jen pouhou vetchou kulisou demokracie. Nejsou ani rovné, ani spravedlivé.
Náměstkyni ministra zdravotnictví zřejmě chybí všechny informace
Bohdan Babinec
9. 10. 2017
Při sledování pořadu Otázky Václava Moravce byli mnozí z vás svědky debaty, které se zúčastnila i náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Arnoštová.
K zamyšlení
8. 10. 2017
V dnešní politice nevidím ani jeden jediný důvod, proč by měli zůstávat současní politici na politické scéně.
K zamyšlení
8. 10. 2017
V dnešní politice nevidím ani jeden jediný důvod, proč by měli zůstávat současní politici na politické scéně.
K zamyšlení
8. 10. 2017
V dnešní politice nevidím ani jeden jediný důvod, proč by měli zůstávat současní politici na politické scéně.
Všude bylo fajn
Všude bylo fajn
7. 10. 2017
Tábor, Soběslav, Veselí nad Lužnicí, Jindřichův Hradec, Třeboň, dnešní den byl zvláštní, chvílemi sprchlo a pak zase vysvitlo sluníčko. Všude bylo fajn, v Soběslavi pán poděkoval a zeptal se, zda našemu programu věříme. Řekl, že je to dobře a prý ať počkáme. Vrátil se z obchodu se čtyřmi velkými čokoládami.
Jednotlivé body programu se shodují s názory občan
Jednotlivé body programu se shodují s názory občanů
6. 10. 2017
Teplice, Litvínov, Bílina, Most, Louny... také Hlučín, Kravaře, Opava, Kylešovice, Slavkov. I přes chvilkový déšť jsme potkávali příjemné lidi a snažili jsme se zodpovědět všechny dotazy. Lze konstatovat, že jednotlivé body programu se shodují s názory občanů.
Jak mnichované porcovali Československo…..
Přemysl Votava
Události staré téměř 80let mizí v naší paměti. Máme jiné, možná ještě větší obavy. V té době z Německa šel strach. Přišel Mnichov a smutné září 1938. Mnichovský diktát přinesl našim otcům, dědům zoufalství, slzy i beznaděj. Statisíce z nich opustilo své domovy v obavách o svůj život. V pohraničí se zněla střelba, hořely četnické stanice, přes rok zde řádily sudetoněmecké bojůvky.
 Podzim se vším všudy
Podzim se vším všudy
5. 10. 2017
Roudnice nad Labem, Litoměřice, Ústí nad Labem, Děčín, ale i povídání se seniory na Karlovarsku. Lidé byli příjemní, jen počasí nás potrápilo, chvíli déšť, pak vykouklo sluníčko, ale zase přišel vítr. Podzim se vším všudy.
Sobotkovo volební probuzení
Bc. Jaroslav Andres
4. 10. 2017
Diskuse kolem kvality potravin se stala evidentně volebním tématem pro vládní představitele.
Podporujeme protest lékařů
3. 10. 2017
Podporujeme protest 10. října soukromých praktických lékařů a ambulantního personálu, neboť jsme přesvědčeni o nutnosti mít možnost vždy dát najevo nedostatky.
Útok v Las Vegas
2. 10. 2017
Vyjadřujeme soustrast všem pozůstalým i rodinám zraněných, jež postihl hrůzný čin v Las Vegas, ke kterému se přihlásil Islámský stát.

Ing. Petr Benda, statutární místopředseda Národních socialistů a lídr kandidátky DSSS s podporou Národních socialistů pro volby do PS PČR v Libereckém kraji
Problémy s nepřizpůsobivými občany se zhoršují
2. 10. 2017
Stát je hodnocen podle toho, jak se dokáže postarat o potřebné seniory, hendikepované a matky samoživitelky.
Kampaň pokračuje!
Kampaň pokračuje!
30. 9. 2017
Ostrava-Jih, Ostrava-Poruba, Moravská Ostrava, Slezská Ostrava, Paskov, Vratimov, tam všude jsme diskutovali s lidmi.
Poklad zvaný lithium
29. 9. 2017
Naše země se dostala do fáze, kdy je potřeba přemýšlet o budoucnosti.
Diskutujeme s vámi
Diskutujeme s vámi
28. 9. 2017
Tak jsme se dnes podívali například do Rožnova pod Radhoštěm, Frenštátu, Kopřivnice či Brušperku, kde jsme dostali i kus bábovky. V jižních Čechách nám pro změnu nadělili houby, zaručeně praváky. I o dnešním svátku bylo hodně lidí, kteří chtěli diskutovat o politice.
Lidé chtějí změnu
27. 9. 2017
Liberec, Tanvald, Železný Brod, Český Dub, Mimoň. Tachov, Stříbro, Plzeň-jih, Přeštice, Domažlice, všude bylo fajn, lidé se ptali na náš program a prý přijdou k parlamentním volbám. To je dobře, že chtějí změnu.
Volby do Poslanecké sněmovny se blíží.
26. 9. 2017
Počasí si s námi hraje, chvilkami nás dnes pokropil déšť. Lidé nám říkají své problémy na Liberecku a Zlínsku, jsou dost podobné. Hodně si stěžují na obavu z migrantů a nepřizpůsobivých, nízké platy, vysoké ceny potravin, drahé léky a chybějící pomoc od vlády. Zažili jsme i úsměvnou historku, kdy s námi chtěla odjet malá holčička.
Opět napadený záchranář
26. 9. 2017
Kam až to chtějí naši politici nechat zajít? Jak dlouho to chtějí přehlížet?!
Spoléhat musíme sami na sebe
Bc. Jaroslav Andres
26. 9. 2017
Květina ženu vždy potěší
Květina ženu vždy potěší
25. 9. 2017
Prostějov, Olomouc, Vrchlabí, Trutnov, tam všude jsme diskutovali s lidmi. Stejně tomu bylo v Semilech, Turnově a Jablonci. Tentokrát jsme udělali ženám radost květinami.
Změna je nutná
23. 9. 2017
Svitavy, Litomyšl, Chrudim, ale i Humpolec, Pelhřimov, Světlá nad Sázavou, tam všude jsme dnes zvali lidi k volbám. Změna je nutná a společně se nám podaří.
Co bude příště?
Lukáš Bouma
20. 9. 2017
Dalším důkazem toho, proč odejít co nejrychleji z EU je opět tu.
Host do domu...
Petr Benda
20. 9. 2017
Jsme rádi, že žijeme v zemi, jež má bohatou historii a tradice.
Před 80lety Československo plakalo….
Přemysl Votava
14. září 1937 v Lánech zemřel prezident „ Osvoboditel “, Tomáš G. Masaryk. Byl prvním prezidentem Československa. T.G.Masaryk se zasloužil o obnovu české, ale i slovenské státnosti, v říjnu 1918. Byl zvolen prezidentem Československa v roce 1918, 1920, 1927, 1934.
Loď zvaná EU
15. 9. 2017
Jsou logické snahy nejenom J. C. Junckera na zachránění jedné lodi zvané EU. Jenomže má to háček.
Dohnáni ke smlouvě s ďáblem
Přemysl Votava
Dějiny nejsou a nikdy nebyly černobílé. Příkladem rozporuplného hodnocení událostí, které dovedly svět až k druhé světové válce, je i tzv. „Pakt Ribbentrop – Molotov“. Tento „Pakt o vzájemném neútočení… “ mezi Německem a Sovětským svazem (SSSR), uzavřený 24.8.1939, byl často zneužíván proti SSSR a dnes také vůči Rusku.
Česká republika potřebuje funkční armádu
14. 9. 2017
NATO se v minulosti i nyní ukazuje jako útočný svazek a bezohledně vysílá své sbory do suverénních zemí.
Gottwaldovi soudruzi
14. 9. 2017
Možná si řeknete, že jako lékař kritizuji kde co. Ale bez kritiky nelze nastolit nápravu.
Volte č. 28
14. 9. 2017
Se zdravím nelze obchodovat
14. 9. 2017
Zdravotnické poplatky a další formy zpoplatnění se mohou stát po volbách realitou.
Prohlášení Národních socialistů a DSSS
7. 9. 2017
My, Národní socialisté a DSSS, prohlašujeme, že v případě zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vynaložíme veškeré úsilí na zrušení zákona o povinné elektronické preskripci receptů.
Krávy jsme porazili, zbyli nám jen voli….
Přemysl Votava
6. 9. 2017
Ceny másla, sýrů, mléčných výrobků letí vzhůru. V supermarketech hlídáme akční nabídky. Místo másla, natíráme chleba lacinějším margarinem. Nedostatek másla je prý celosvětový. Pokud je to tato pohádka pravdou, tak bruselský úředník zase selhal. Možná, že se vymluví na čínského, indického zákazníka, který začal mazat máslem.
Tu pořádnou sprchu jsme od Lidlu potřebovali !
Přemysl Votava
Byla to provokace, kolaborace, nebo jen ustrašenost ? Žijeme v Evropě ve 21.století, nemusíme být tedy ustrašení, či přikrčení před vrchností, proto se nevěřícně díváme na tendenčně upravený nabídkový leták, z obchodního řetězce firmy Lidl. Tedy firmy, která má celoevropský dosah.

Znovu poplatky ve zdravotnictví?
5. 9. 2017
Nezáleží na tom, kolik máme škol a jaké máme znalosti, ale na tom,
jak moudře dovedeme s tím, co máme, hospodařit.
Mahátma Gándhí
Humor či fakta?
4. 9. 2017
ANO chce snížit daň na točené pivo? To má být vtip?
Omluvte se!
Petr Benda
30. 8. 2017
Bělobrádek překročil únosnou mez a rozhodně by se měl omluvit. Katolická církev ve všech svých vyjádřeních prostřednictvím členů KDU-ČSL deklaruje soucit a pomoc bližnímu svému.
Jurečkovo falešné probuzení
Jaroslav Andres
28. 8. 2017
Ministr Jurečka se probudil a zjistil objev roku. Vesnice se stávají destinacemi bez lidí a života.
Rozhlas.cz Paroubkův muž Benda je lídrem kandidátky Dělnické strany na Liberecku. Už přispěl i na kampaň
22. 8. 2017
Kandidátku Dělnické strany sociální spravedlnosti v Libereckém kraji povede někdejší blízký spolupracovník bývalého premiéra a předsedy ČSSD Jiřího Paroubka Petra Benda z Národních socialistů. Ti se pro říjnové volby do sněmovny s krajně pravicovými „dělníky“ spojili a objeví se tak na jejich kandidátkách napříč Českem, jak zjistil server iROZHLAS.cz. Benda, který dříve působil v řadách sociálních demokratů, už i zasponzoroval společnou kampaň.
Drahé máslo rovná se drahá hypotéka aneb paradoxy
Drahé máslo rovná se drahá hypotéka aneb paradoxy léta 2017
Ing. Zdeněk Rybář
24. 7. 2017
Letošní „ekonomické“ léto je ve znamení významných zpráv ze zemědělského sektoru, které se dotýkají celé naší ekonomiky.
Jak český karbanátek převálcoval Ameriku….
Přemysl Votava
19. 7. 2017
Bez toho pověstného hamburgeru od firmy Mc Donald´s, by Američané asi hlady umřeli. Však se do těch jejich hamburgerů zakousne denně kolem 60 milionů zákazníků ve 140 zemích světa. Jen těch restaurací fa MC Donald´s bylo v roce 2007 přes 30.000.
Nevítaná návštěva
Jaroslav Král
19. 7. 2017
Svátky národní vzdělanosti a českého myšlení
Jiří Pondělíček
6. 7. 2017
Svátek Mistra Jana Husa a bratří Cyrila a Metoděje jsme si zvykli vnímat jako příjemné dva dny volna, navíc na začátku letních prázdnin. Ostatně proč ne? Vždyť připomenutí významných událostí a osobností naší minulosti se nevylučuje s příjemným trávením volného času a odpočinkem.
Protikuřácký zákon
Vladimír Pelc
5. 7. 2017
Zúčastnil jsem se besedy v pořadu Politické spektrum (ČT24, premiéra 17. 6. t.r. ve 14.30 h.) na téma „protikuřácký zákon“. Dovolte k tématu několik poznámek formou litterae i na webu strany Národní socialisté.
Bitva u Zborova, 2. 7. 1917
Jiří Pondělíček
26. 6. 2017
Bitva u Zborova byla v době naší první republiky symbolem. Stala se symbolem bojových tradic Československé armády, která se rodila v bojích První světové války.
Jak se vyzobává Ukrajina…. !
Přemysl Votava
21. 6. 2017
Československo je úzce spjato se slovanskou Ukrajinou. Jako příklad lze uvést, že 2. července uplyne 100let od vítězné bitvy u ukrajinského Zborova.
Vláda překrucování historie ignoruje, nebezpečí politické revanše podceňuje
Vladimír Pelc
5. 6. 2017
Členové české vlády se politicky aktivně zúčastnili 68. sudetoněmeckého dne 4. a 5. června 2017 v Augšpurku. P. Bělobrádek a D. Herman byli na setkání potomků a sympatizantů bývalých občanů Československa, těch, kteří se ve druhé polovině 30. let minulého století dopustili zrady Československa a téměř všichni mimořádně aktivně podporovali nacismus.
Výročí bitvy u Lipan
Přemysl Votava
1. 6. 2017
Dnes si připomínáme bitvu u Lipan, středočeské vesnice, která se odehrála v neděli 30. května 1434. Ještě v nedávné minulosti to bylo i místo velkých táborů lidu. Dnes je to místo piety i připomenutí této národní nesvornosti a tragédie. Lipany vstoupily do dějin.
Zdeněk Mahler o přepisování naší historie
Zdeněk Mahler
28. 5. 2017
Jasné zamyšlení Zdeňka Mahlera nad dlouholetými snahami různých institucí, nevládních organizací a jedinců změnit českou historii. Ukázky ze sborníku Přísně tajné.
Před 120 lety se zrodil národní socialismus
Přemysl Votava
24. 5. 2017
Národní socialisté jsou po ČSSD druhou nejstarší českou politickou stranou. Svět se za 120 let změnil. Proto jich nepochodují dnes statisíce, jako v roce 1947, při 50. výročí strany. Přesto národní socialismus zapustil v této zemi silné kořeny. Národní socialismus přežil nacismus, komunismus a zcela jistě přežije i ten dnešní divoký kapitalismus.
K 155. výročí založení Sokola
Luboš Novotný
21. 5. 2017
Před 155 lety založili dva „čeští Němci“ český spolek, který se stal základem, s jistou mírou odvahy zakladatelem, Československé republiky. Jak tato republika dopadla, všichni nyní žijící víme. Ano, jde o Sokol, to je ten spolek, který dělá tělocvik, který měl prakticky v každé obci tělocvičnu s hřištěm a hospodou, skoro každý v něm nějak působil, dobrovolně a rád. Mnozí ještě nyní na to jsou pyšní.
Bohéma
Přemysl Votava
18. 5. 2017
Znáte jistě tu pohádku od Josefa Čapka, jak pejsek a kočička pekli dort. Aby byl co nejlepší, dali do něj samé dobroty, co mají rádi. Tak se stalo, že namíchali do dortu buřty, myš, cukr, sýr...ale nakonec nebyl k jídlu, ještě bylo štěstí, že jim ten dort snědl zlý pes, kterého z toho pak bolelo bříško.
Jan Masaryk ve filmu
Jiří Pondělíček
16. 5. 2017
Filmové podobě života Jana Masaryka jsem opravdu nemohl odolat. Množství udělených Českých lvů mě také navnadilo, i když jsem k oceněním tohoto typu poněkud skeptický. A tak jsem usedl v sálu multikina a přetrpěl dlouhé pásmo reklam a upoutávek, abych shlédl vytoužený film. Mé pocity po představení byly zvláštní. Dalo by se říci smíšené.