Články a ohlasy

Petr Zenkl o evropské integraci
Jaroslav Král
6. 5. 2019
Ve dnech 24. – 25. května 2019 se uskuteční volby Evropského parlamentu. Nyní probíhá v médiích i na sociálních sítích debata o smyslu a míře evropské integrace, o tom, jaká by EU měla být, včetně debaty o tom, zda by pro ČR nebylo lepší EU opustit.
Nepochybně zajímavé přístupy k úloze českého národa v Evropě měli národní socialisté (strana národních dělníků, později sociálů či socialistů), vlastenecká a nemarxistická levicová či levostředová strana založená již v roce 1897.
Vyznání Národních socialistů
Jiří Pondělíček
14. 3. 2019
„Tato země není a nemůže být pro všechny. Tato země je naše.“ Tuto větu, vyslovenou prezidentem republiky, známe všichni a málokdo o ní může pochybovat. Přesto i tato nezpochybnitelná a zcela srozumitelná myšlenka vyvolala, jak jinak, další řev po kafírnách a rádoby učené mudrování o její oprávněnosti a přesném významu. Takže si udělejme ve věci jasno.
„Tato země je naše.“ Komu tedy patří?
Nám, kteří jsme občané této republiky, nebo se hlásíme k češství. Nám, kteří tady žijeme, pracujeme, narodili jsme se tady, nebo jsme si k této zemi a lidem našli pozitivní vztah. Máme tu své domovy, rodiny a přátele. To se týká i národnostních menšin.
Jaké daně v České republice?
Jaké daně v České republice?
PhDr. Vladimír Pelc
Daňová problematika hýbe hospodářstvím i politikou. Řešení některých podstatných ekonomických a sociálních, tedy politických souvislostí jsou v poloze rivalitní, jde o rivalitní řešení; totiž buď bude uskutečňována jedna konkrétní představa, program, názor, nebo představa opačná, či nějaká jiná. Kompromis, způsob shody tak, že každý z oponentů půjde takříkajíc „na půl cesty vstříc“, je v takových případech limitovaný, ne-li nemožný.
V květnu 1945 jsme byli aktivními vítězi, ne pasivními osvobozenými !
Přemysl Votava
Bylo to osvobození, nebo vítězství ? I v letošním roce, kdy si opět budeme připomínat události května 1945 na tuto otázku jistě narazíme.V takovém případě bude nejlépe, když si znovu průběh událostí projdeme a pokusíme se i o stručné vyhodnocení těchto historických událostí.
V květnu 1945 jsme byli aktivními vítězi, ne pasivními osvobozenými !
Jiří Pondělíček
Bylo to osvobození, nebo vítězství ? I v letošním roce, kdy si opět budeme připomínat události května 1945 na tuto otázku jistě narazíme.V takovém případě bude nejlépe, když si znovu průběh událostí projdeme a pokusíme se i o stručné vyhodnocení těchto historických událostí.
Škodovka musela být zničena !
Přemysl Votava
Byl duben 1945. Tisíciletá říše byla v troskách. Počítala své poslední dny. I ten prostý voják Hitlerovy říše věděl, že válka je prohraná. Česká a slovenská města, obce, si již užívaly první týdny i dny svobody.
Zapomenutý interbrigadista.
Přemysl Votava
Občanská válka ve Španělsku (1936 – 1939), dnes upadla zcela do zapomnění. Přitom se stala první velkou obětí rodícího se fašismu v Evropě. Byla brutální, jen počet obětí z obou stran konfliktu. se udává téměř na milion.
Předseda JUDr. Jaroslav Král v Politickém spektrum
Dne 10.3.2018 vystoupil předseda naší strany JUDr. Jaroslav Král v pořadu Politické spektrum.
Zapomenutí hrdinové.
Přemysl Votava
Pro novou generaci pracně hledáme, dokonce i hrdiny vymýšlíme. Zapomínáme přitom na ty skutečné, mnozí ještě žijí, … 8.březen to je Sokolovo 1943, 8.březen, to je i Osvětim 1944. Kolik historie a hrdinství je skryto v tomto jednom dnu. Tisíce hrobů, daleko na Východě….
Američané nad Prahou ….
Přemysl Votava
Každý rok si tuto tragickou válečnou událost připomínáme. V únoru 1945 byl konec války již v dohledu. Velkoněmecká Říše mlela z posledního. Sovětská vojska bojovala na území Německa, Slovensko osvobozovala Rudá armáda a 1.československý armádní sbor. Na Krymu skončila 11.února Jaltská konference k poválečnému uspořádání světa.
Selský rozum zvítězil…..
Přemysl Votava
Poděkování patří Vám občanům z českého a moravského venkova. V této bitvě o Pražský hrad jste svedli tu rozhodující bitvu… Vaše „statečné šiky“, které přišly ze všech koutů české země, v této bitvě obstály. Tolik očekávaná bitva skončila jejich vítězstvím, nad bojištěm stále stoupá dým,… elitní šiky Pražanů a jejich spojenců, byly rozprášeny prostými „venkovskými sedláky“.
Voliči se řídili svým rozumem, Miloš Zeman, je naším Prezidentem !
Přemysl Votava
Poslední hlasy jsou již sečteny, …. prezident Miloš Zeman dnes opět zvítězil, potvrdil tak svůj volební úspěch z prezidentských voleb 2013 ! Získal dokonce více hlasů, oproti roku 2013. Výsledek prezidentské volby tak vyslal do světa zcela jasnou zprávu, my občané České republiky stojí za svým Prezidentem ! Miloš Zeman zvítězil v naprosté většině krajů.
Máme statečného pana prezidenta, nezhroutil se, ani neutekl….!
Přemysl Votava
Náš pan prezident obstál v této těžké zkoušce opět na jedničku. Nezhroutil se, neutekl, odvolil !! Jen díky zásahu ochranky prezidenta nedošlo k jeho přímému napadení. Není to ostatně poprvé, již v minulosti byly uskutečněny fyzické útoky na prezidenta, před časem došlo i ke stržení a zneuctění prezidentské standarty, z Pražského hradu. Ve všech těchto případech se tak stalo i s tichým potleskem mnohých politiků či médií. Dokonce i s vyjádřením sympatií, či „pochopením“ k těmto útokům či činům. Slaví tu politika nenávisti!
Říká se, že špatné příklady táhnou, dnes se toto rčení naplnilo.

„ Ať žije pánové, císař František Josef I…“
Přemysl Votava
... tak rázně vstoupil voják Josef Švejk před lékařskou komisi. Již tímto svým zvoláním, byl jeho případ pro komisi zcela jasný…!
Zločin, který měl zůstat utajen.
Přemysl Votava
17. říjen 1961. Zločin, který se stal před 56 lety, měl zůstat před světovou veřejností utajen. Je až neskutečné, že tehdy zůstalo za zběsilou střelbou policistů na 200 - 300 mrtvých, stalo se tak přímo v centru Paříže.